BİSİKLET

Bisiklet Sporunun Sağladığı Faydalar

Vücudumuzun sağlıklı ve normal bir işleyişe sahip olması için fiziksel aktivite gerekir. En az otuz dakikalık orta ila yoğun fiziksel aktivite çok önemlidir ve uzun süreli sağlığı sağlamak için gereklidir. Fiziğimize faydaları dışında, bisiklete binmeyi de eğlenceli bir etkinlik haline getiren sosyal ve zihinsel yararları vardır.

Bisiklet sporu, büyük miktarda pedal çevirmeyi gerektiren bir aktivitedir. Genellikle, bu aktivitenin sadece baldır ve uyluk kaslarının tonlanmasına yardımcı olduğu, ancak genel bir fiziksel egzersiz olduğu ve vücudun hemen her bölümünün hareketini içerdiği varsayılır. Kol kasları da güçlendirilir çünkü çevrimi dengelemeleri gerekir. Çocuklarda, düzenli bisiklet seanslarından sonra kemik ve kas sağlığında güçlü bir iyileşme gözlenmiştir. Kasların esnekliğinin artması ile aerobik kondisyon hız kazanıyor.

Hareketsiz insanlar ile karşılaştırıldığında bisiklet sporunu yapan, yürüyüş ve koşu gibi aktivitelere katılanlar kardiyovasküler fonksiyonlarda iyileşme göstermektedir.

Sporcular İçin Bisiklet Antrenman Programları

Eğitmenlerimizin vereceği haftalık bisiklet antrenman programının yanı sıra sporcularımızın MaxVo2 ve FTP değerlerini de belirli periyotlarda ölçüp sezon boyunca yapacağı antrenman programını bu sonuçlara göre belirleriz.

Bu eğitim programına katılan tüm sporcularımız kulübümüzün organize ettiği grup sürüşlerine ücretsiz olarak katılabilirler.

Eğitim Programları

Bisiklet Antrenmanları

  • Teknik Eğitim
  • Teorik Eğitim
  • Sürüş Eğitimi

Kuvvet Antrenmanları

  • Branşa özel kuvvet antrenmanları

Hemen Kayıt Ol!

Tek yapman gereken formu doldurmak. En kısa sürede, belirttiğin iletişim bilgilerin üzerinden seninle detaylı bilgileri paylaşacağız.
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder