YÜZME

Yüzmenin Sağladığı Faydalar

Yüzmek, tüm vücudunuzu ve kardiyovasküler sisteminizi çalıştırmak için harika bir yoldur. Bir saatlik bir yüzme antrenmanında, kaslarınız ve eklemleriniz üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmadan, ciddi oranda kalori harcarsınız.

Çok yönlü bir aktivite olan yüzme sayesinde antrenman sırasında kalp atışlarınız hızlanırken stres seviyeniz azalmaya başlar. Neredeyse vücudunuzdaki bütün kaslarınızı kullandığından, kaslarınız bütün bir disiplin içerisine girer.

Antrenman boyunca suya ulaşmanız, vücudunuzu esnetmeniz, bükmeniz ve yol almanızı gerektirir. Ayak  sıvı basıncına karşı dururken her bir vuruş ile gerilir.Tüm bu hareketler vücudunuzun daha fazla esneklik kazanmasına yardımcı olur.

Yüzmek aynı zamanda sakinleştirici ve meditatiftir, çünkü nefes almanızın sesi ve akan suyun içeriye odaklanmanıza ve diğer tüm dikkat dağıtıcı şeyleri boğmanıza yardımcı olur. Bu doğal olarak stres ve depresyonu azaltır.

Çocuklar İçin Yüzme

Yüzme dersleri, çocukların zevk aldığı en popüler ders dışı etkinliklerden biridir. Ebeveynler çocuklarını güvenlik, egzersiz ve sosyal etkileşim dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle yüzme derslerine kaydettirirler.

Çocuğunuzu yüzmeye teşvik etmek zihinsel ve duygusal sağlığını da iyileştirebilir. Suyun doğal kaldırma gücü diğer egzersiz türlerine göre daha rahatlatıcıdır.

Yüzmeyi öğrenmek, çocuğunuzun hedefleri nasıl belirleyeceğini öğrenmesine ve hedeflerine ulaşana kadar çalışmasına yardımcı olacaktır. Yüzme aynı zamanda çocuğunuza özveri ve düzenli uygulamalarla neler başarabileceklerini göstermenin harika bir yoludur.

Eğitim Programları

Yüzme Antrenmanları

Kuvvet Antrenmanları

Hemen Başvur!

Tek yapman gereken formu doldurmak. En kısa sürede, belirttiğin iletişim bilgilerin üzerinden seninle detaylı bilgileri paylaşacağız.